Hakkında

Orta öğretimini İzmir’de tamamlayan Sami Erol, Anadolu Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi almıştır. Lisans eğitimi sonrasında proses ve reaktör tasarımı alanında eğitim alarak Yüksek Mühendislik derecesini elde etmiştir. Profesyonel iş hayatına 1986 yılında Otomotiv Sektöründe Teknik Malzeme A.Ş’de üretim mühendisi olarak başladı. Teknik Malzeme AŞ’de ( Orhan Holding ) Üretim Müdürlüğü, Kalite Müdürlüğü, Satınalma Müdürlüğü ve Fabrika Müdürlüğü görevlerinden sonra 2007 yılı sonu itibariyle Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. 0cak 2010 itibariyle otomotiv sektöründe üretim ve ticari alanda girişimci olarak kendi projelerini oluşturdu. Sektöre birçok kuruluşa Kurumsal Yönetim konusunda profesyonel destekler sağladı. 2013 yılı itibari ile Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak sorumluluk üslenmiştir.

Meslek yaşamı ile birlikte BUSİAD, Kalder, TMMOB, ÜSİGEM, Kurumsal Yönetim Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler de alan Sami Erol; çeşitli üniversitelerde konuk öğretim üyesi veya dönemsel eğitimci olarak dersler vermiştir. Üniversite ve diğer eğitim kurumları öncelikli olmak üzere çok sayıda bildiri sunmuş; Ulusal ve Uluslararası bilimsel ve mesleki yayınlarda çok sayıda makaleleri yayınlanmıştır.

İş hayatından kalitenin önemine fazlası ile inanan Sami Erol, 1994 yılından itibaren Ulusal Kalite Ödül sürecinde değerlendirici ve Baş değerlendirici olarak görevlerde bulunmuş; 1998 yılında İngiltere IRCA’dan kayıtlı Lead Assecor BELGESİ almıştır.

Türkiye Kalite Derneği Genel Merkez’inde 4 dönem yönetim kurulu üyesi olarak, kurucu olarak görev aldığı Kalder Bursa Şubesinde 7 yıl Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı da yapan Sami EROL, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 1 kız ve 1 erkek çocuğu babası olan Sami EROL, hobi olarak müzik ile ilgilenmektedir.  Sami Erol, spor olarak kayakla ilgilenmektedir.

Üye Olduğu Dernekler ve Odalar

 1. SİVİLAY
 2. TMMOB / Kimya Müh. Odası
 3. Yıldırım Bayezit Rotary Klübü / Rotary Kulüp Dünya Toplum Gönüllüsü)
 4. BUSİAD / Yüksek Danışmanlar Kurulu Üyesi
 5. AIESEC Bursa Şubesi / Yüksek Danışmanlar Kurulu
 6. ÇEK / Yönetim Kurulu
 7. KALDER Türkiye
 8. TKYD
 9. ÜSİGEM / Yönetim Kurulu
 10. TAYSAD
 11. BEGEV
 12. ADD Bursa Şubesi
 13. TURMEPA (Deniz Temiz Derneği)
 14. AKTAŞ EĞİTİM VAKFI / Danışma Kurulu Üyesi
 15. TEMA VAKFI